> > Кордон Україна-Польща - що спакувати у валізу?
 информация для пересекающих границу с Польшей

Кордон Україна-Польща - що спакувати у валізу?

Збираючи валізу, кожен подорожуючий задає питання “Що можна взяти з собою, в якій кількості, щоб не вхопити штраф і залишити своє майно при собі?”

Перетинаючи кордон обов’язково потрібно пройти паспортний та митний контролі. Процедура є обов’язковою з обох сторін. Перевіряючи ваші паспортні дані, прикордонники можуть попросити назвати прізвище, дату, місце народження, місце проживання, чи пред’явити страховку або документ, який підтверджує, ціль поїздки. Хоча це формальність, та необхідну інформацію потрібно маті з собою і надати за вимогою. Під час митного контролю проводиться перевірка багажу з ціллю вилучення продуктів, перевіз котрих заборонено законом.




Продукти харчування

Суворо заборонено перевозити:

  • молочні продукти ( сир, молоко, масло, йогурт та інше);
  • продукти тваринного походження (м’ясо, ковбаса, сало та інше);
  • консерви;
  • шоколад.

Виключення: риба, овочі й фрукти, вага яких не перевищує 5 кілограмів, дитяче харчування.

Лише для власного споживання, дозволено провозити ковбасу, сало але обов’язково порізаними шматками чи у вигляді канапок.

Алкоголь, тютюнові вироби

Дуже цікаве питаннячко, яке лоскоче майже кожного, хто мандрує за кордон.

Допустима норма для алкогольних напоїв:

  • 1 л. з міцність від 22,3 %;
  • 2 л. з міцністю до 22,3 %);

Допустима норма тютюнових виробів:

  • цигарки - 40 шт.
  • тютюн для куріння - 50 г.

Перевезення тютюнових виробів та алкогольних напоїв дуже строго контролюється з боку прикордонників. При виявленні забороненої продукції або при перевищенні норми - конфіскація та штраф, а в найгіршому випадку депортація.

Гроші

Не заповнюючи декларацію, ввозити кошти на територію ЄС існує допустима норма в розмірі 10 000 євро, це може бути будь яка валюта у цьому еквіваленті. Сума вказана на одну повнолітню особу.

Також частим запитанням прикордонників, особливо Україно-Польського кордону, стосовно суми коштів які подорожуючий має при собі у наявності. Обов'язково необхідно мати при собі фінансові засоби для покриття витрат на харчування, проживання та проїзд. Вас можуть попросити пред'явити кошти, це абсолютно нормально, тож будьте готові до цього. Достатньо буде показати банківську виписку, яка свідчить про наявність коштів на рахунку та трохи готівки.

Техніка

Якщо перетинаючи кордон ви маєте при собі електронні пристрої особистого користування, то у митників не буде зайвих питань. Але у випадку коли техніка в декількох екземплярах, та ще й запакована у вас обов'язково запитають про її ціль призначення. В такому разі необхідно декларувати електронні пристрої, які ви будете перевозити.

Ліки

Існує стандартний набір аптечки для перевезення через кордон. Він включає такі препарати: засоби від застуди та грипу, болезаспокійливі, жарознижуючі, від розладу кишково-шлункового тракту, серветки та пластирі. Також до цього переліку можливо включати ліки особистого призначення. В такому випадку необхідно мати з собою рецепт, котрий буде продубльовано англійською мовою.

Тварини

Якщо ви збираєтесь в подорож зі своїм домашнім улюбленцем обов'язково необхідно мати свідоцтво, яке підтверджує стан здоров'я тварини та включає перелік всіх необхідних вакцинацій. Також тварини повинні мати електронний індентифікатор. Для перевезення домашнього улюбленця обов'язковою є декларація, яка свідчить що вивезення тварини тимчасове.


Коментарі