> > Мінімальна зарплата в 2018 році в Польщі
минимальная зарплата в Польше

Мінімальна зарплата в 2018 році в Польщі

У Польщі підвищується мінімальна заробітна плата, таке рішення було прийнято урядом країни. З 2018 року мінімальна заробітна плата підвищується на 100 злотих і складає 2100 злотих на місяць. У відсотках це підвищення дорівнює 5%.

"Чиста зарплата" - нетто, яку працівник отримає на руки після вирахування обов'язкових виплат складає близько 1530 злотих. Це фіксований мінімум грошової винагороди, який роботодавець зобов'язаний виплатити кожному працівнику, працюючому на підставі трудового договору і який відпрацював повний місяць.

Оплата праці нижче мінімальної заробітної плати є порушенням трудових прав. Потрібно відмітити, що паралельно з ростом мінімальної зарплати ростуть і інші виплати - допомога по безробіттю, допомога по хворобі, доплата за роботу в нічний час, виплата в зв'язку з вагітністю та пологами.

Також з підвищенням мінімальної заробітної плати підвищується мінімальна погодинна ставка для тих хто працює на певних цивільно-правових договорах (umowa zlecenie і umowa o świadczenie usług). Мінімальна погодинна ставка в 2018 році становить 13,70 злотих брутто, нетто (чистими на руки) це 10,25 злотих.

Що робити якщо начальник платить менше?

Якщо працівникові, який працює повний робочий день і робота проводиться на підставі трудового договору платять менше, ніж 2100 злотих, він може звернутися зі скаргою до Державної Інспекції Праці. У разі підтвердження порушень роботодавцю загрожує штраф від 1 до 30 тисяч злотих.

Хто у виграші?

В першу чергу виграють люди, котрі отримують мінімальну зарплату. Розмір допомоги також збільшиться: по безробіттю, лікарняні, виплата у зв'язку з вагітністю та пологах й грошова допомога для власників Карти Поляка та ін.

Чи потрібно міняти трудовий договір?

Ні, трудовий договір не потрібно міняти, роботодавець зобов'язаний виплачувати зарплату не нижче нового мінімального значення.

#міжнародний_кадровий_сервіс#роботавпольщі

Коментарі