> > Як знайти улюблену роботу в Польщі?
поиск любимой работы в Польше

Як знайти улюблену роботу в Польщі?

Останні кілька років в Україні спостерігається тенденція виїзду працездатного населення на роботу в Польщу. Це пов'язано з бажанням українців більше заробляти.

Середня заробітна плата в Україні в 2018 році становить близько 7 тис. грн. (Різні джерела дають різні цифри), а мінімальна заробітна плата менше 4 тис. грн. Польські роботодавці пропонують заробляти в рази більше.

Інструкція пошуку улюбленої роботи в Польщі

Без знання польської мови буде дуже складно влаштуватися на роботу за фахом або на хорошу високооплачувану посаду. Більшість українців, які їдуть на заробітки в Польщу не володіють мовою, тому влаштовуються на низькооплачувану роботу. Є кілька способів знайти роботу в Польщі:

 1. Звернутися в агентство з працевлаштування. Такий варіант зручний тим, що ви можете вибрати вакансію ще перебуваючи в Україні. Як правило, агентства співпрацюють з польськими роботодавцями і по приїзду в Польщу у вас буде робота. Співробітники агентства допоможуть вам залагодити питання з документами, деякі допомагають навіть з житлом і т.д.
 2. Робота в Польщі без посередників. Якщо ви знаєте польське законодавство, володієте польською мовою і самостійно зможете оформити необхідні документи, можна обійтися без послуг агентства. Але у вас не буде жодних гарантій щодо дотримання трудового законодавства, виплати заробітної плати, офіційного працевлаштування, надання житла і т.д. Якщо ви не хочете звертатися в агентства і шукати роботу самостійно, то є кілька варіантів пошуку роботи в Польщі без посередників:
  • На сайтах пошуку роботи. Є багато українських і польських сайтів, на яких польські роботодавці виставляють свої вакансії.
  • Оголошення в інтернеті.
  • Через польські газети. Газети є в електронному вигляді в інтернеті. Можна подати оголошення, в якому вказати свої контактні дані (про це потрібно подбати ще до виїзду в Польщу, оскільки на публікацію піде кілька днів, а термінове оголошення коштує дорожче), в цьому випадку роботодавці будуть самі вам дзвонити і пропонувати роботу. У газетах також розміщуються вакансії, можна зателефонувати за контактними номерами телефону і записатися на співбесіду.
  • На всіх вокзалах великих міст Польщі є люди, які за винагороду влаштують вас на роботу. Трапляється, що самі роботодавці шукають працівників на вокзалах. Але рівень заробітних плат таких пропозицій набагато нижчий, і є велика ймовірність працювати безкоштовно.
  • Самостійно піти на підприємства і залишити сої резюме і контактні дані.

Жіночі вакансії в Польщі

Багато українських жінок їдуть на роботу в Польщу з метою заробити грошей або в майбутньому переїхати жити в іншу країну. Вакансії в Польщі для жінок не такі різноманітні, як для чоловіків. Жінок охоче беруть на сезонні роботи в Польщі: робота в полі, збір врожаю і т.д. Крім сезонної роботи можна влаштується в ресторан (кухарем, офіціантом, помічником кухаря, прибиральницею), сортувальницею листів на пошті або на підприємства (фасувальницею, пакувальницею).

Чоловіча робота в Польщі

Робота в Польщі для чоловіків дуже різноманітна. Якщо ви готові працювати на будівництві, то можна влаштується зварювальником, плиточником, бетонщиком, арматурником і т.д. Якщо є водійські права та досвід, то можна працювати водієм різної техніки. Ще є безліч варіантів вакансій на підприємствах: фасувальником, пакувальником, вантажником і т.д. Якщо вам цікава сезонна робота, то можна знайти місце рятувальника на пляжі, збирати фрукти і овочі, сортувати й упаковувати насіння й інші варіанти.

Але не тільки робочі спеціальності затребувані в Польщі. Якщо ви кваліфікований медичний працівник або займаєтеся програмуванням, то зможете знайти роботу за фахом. Оплата буде набагато вище.

Коментарі