> > Де отримати запрошення на роботу в Польщу?
приглашение на работу в Польше

Де отримати запрошення на роботу в Польщу?

Польща - дуже приваблива країна для українців, які хочуть більше заробляти. Розмір заробітних плат в Польщі набагато вище, ніж в Україні, тому багато українців відправляються на заробітки. Працевлаштування в Польщі неможливо без робочої візи. Для цього потрібно пред'явити в консульстві запрошення на роботу.

Робоча запрошення дає право працювати в Польщі 180 днів, потім потрібно повертатися в Україну. Наступний раз на запрошення можна поїхати не раніше, ніж через півроку. Якщо ви хочете працювати в Польщі рік, то необхідна мультивіза. В цьому випадку запрошення видає не підприємство, а Воєвода. Якщо ви вирішили купити запрошення на роботу від Воєводи, то чекати доведеться 2 місяці. Тому про таке запрошення варто подбати заздалегідь.

Отримати запрошення на роботу

Запрошення на роботу видає роботодавець. Будь-яка польська фірма може запросити на роботу громадян України та працевлаштувати на 180 днів за рік. Працювати ви зобов'язані там, куди вас зажадали. Щоб отримати запрошення на роботу необхідно заздалегідь зв'язатися з роботодавцем і попросити надіслати запрошення.

Якщо немає можливості отримати запрошення від польської фірми, то запрошення може видати українське агентство. Запрошення видають тільки агентства, які співпрацюють безпосередньо з польськими роботодавцями.

Що повинно бути вказано в запрошенні на роботу?

Запрошення на роботу має дві сторони. З лицьового боку вказуються:

  1. Назва міста, в якому ви будете працювати;
  2. Посада, на яку вас приймають і умови роботи;
  3. Сфера діяльності;
  4. Розмір заробітної плати в національній валюті Польщі;
  5. Дата видачі запрошення і його строк дії;
  6. Повна назва і контакти підприємства;
  7. Ваші персональні дані (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, серія і номер закордонного паспорта);
  8. Обов'язково повинна бути печатка.

На зворотному боці вказується загальна службова інформація. В Україні багато підроблених запрошень. Після його отримання краще самостійно його перевірити, адже при перетині кордону запрошення перевірятимуть. Візу по фіктивному документа можуть видати, але кордон перетнути не вийде.

Як перевірити запрошення?

По-перше, в документі повинні бути вказані справжні контакти підприємства. На контактний номер телефону можуть зателефонувати. Якщо додзвониться не вийде, то через кордон можуть не пропустити.

По-друге, в лівому верхньому кутку повинен бути QR-код. При його скануванні повинні відображатися контакти фірми-запрошувача.

По-третє, перевірте правильність написання ваших персональних даних;

У запрошенні вказується брутто заробітна плата (без вирахування податків). Якщо ви плануєте в майбутньому оформляти тимчасовий вид на проживання, то заробітна плата повинна бути не нижче 2100 злотих брутто.

Коментарі