> > Як знайти роботу в Польщі без посередників?
найти работу в Польше без посредников

Як знайти роботу в Польщі без посередників?

В Україні спостерігається тенденція виїзду працездатного населення на роботу за кордон. Однією з найпопулярніших країн є Польща.

Різні джерела дають різні цифри. За даними Департаменту ринку праці польського Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики в 2017 році в Польщі працювали більше 900 000 українців. На 2018 рік на роботу в Польщі подали заявки 1 млн 200 тис. українців. В кожного напевно є знайомі, які їздили на роботу в Польщу або тільки збираються поїхати.

Варіанти роботи в Польщі без посередників

Якщо ви вирішили самостійно знайти роботу в Польщі без посередників, то є декілька варіантів.

Перший варіант - через інтернет. Є багато сайтів, на яких польські працедавці розміщують свої вакансії. Реєструєтеся, відправляєте своє резюме (необхідно скласти на польській мові), проходите співбесіду по скайпу і так далі. Якщо ви шукаєте роботу в такий спосіб, то підберіть декілька варіантів, щоб після прибуття в Польщу не було неприємного сюрпризу.

Плюсом пошуку роботи через інтернет є те, що ви спілкуєтеся напряму з працедавцем і можете безпосередньо з ним обговорити всі деталі: розмір заробітної плати, умови роботи. Деякі роботодавці можуть навіть з житлом допомогти. Але він може не діждатися вашого приїзду до Польщі і взяти когось іншого на цю посаду і доведеться шукати іншу роботу.

Другий варіант – звернутися до українського агентства з працевлаштування за кордоном. При виборі помічника у пошуку роботи в Польщі зверніть увагу на те, щоб агентство мало ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном МСПУ. Перевірити наявність ліцензії можна на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України. З вами обов’язково мають укласти договір про надання послуг.

Агентства співпрацюють з перевіреними польськими роботодавцями і по приїзду в Польщу ви гарантовано будете мати роботу, яка буде оплачена в повному об’ємі. До того ж, вам запропонують на вибір кілька варіантів вакансій. Агентства можуть допомагати не тільки з пошуком роботи, але й з оформленням документів.

Вакансії

Залежно від вашої спеціалізації можете знайти різні вакансії в Польщі. Робота в Польщі для жінок не дуже різноманітна. Найчастіше це няня, доглядальниця, помічник кухаря або працівник на підприємство. Чоловіків охоче приймають на роботу на вакансії водія в Польщі, ще можна влаштуватися будівельником, посудомийником, офіціантом і працівником на підприємство. Знання польської мови буде величезним плюсом при прийомі на роботу, і заробітна плата буде вища.

Плюси і мінуси роботи в Польщі

Для нас робота в Польщі має багато плюсів:

  1. Заробітна плата в рази вище в порівнянні з українською;
  2. Наявність соціального забезпечення, включаючи медичне обслуговування;
  3. Шанс залишитися жити в країні (емігрувати);
  4. Вивчення іноземної мови безпосередньо з його носієм;
  5. Поїздка з України до Польщі коштує не дорого;
  6. Велика кількість вакансій для іноземців різних спеціальностей.

Окрім плюсів, робота в Польщі має і декілька мінусів:

  1. Дискомфорт від перебування в іншій країні, в якій інші закони, порядки і мова.
  2. Відсутність рідних і близьких поруч (якщо ви лише всією сім'єю не їдете на роботу);
  3. Залежність від працедавця. У будь-якій країні під скорочення в першу чергу потрапляють іноземні робітники.

Цього року польські роботодавці виставили велику кількість вакансій для іноземних працівників. Кожен зможе знайти для себе оптимальний варіант. Робота в Польщі допоможе заробити грошей, вивчити польську мову, подивитися іншу країну і багато чого іншого.

Коментарі