> > Топ-10 вакансій легальної роботи за кордоном
легальная работа в Польше

Топ-10 вакансій легальної роботи за кордоном

Якщо вас цікавить легальна праця в Польщі, існує безліч вакансій для чоловіків і жінок з будь-яким досвідом роботи і рівнем кваліфікації. Сусідня з нами країна вже давно очолює рейтинг найбільш популярних напрямків для «трудового туризму», що легко можна пояснити:

 • Польща територіально знаходиться поруч з Україною, що спрощує спілкування трудових мігрантів зі своїми сім'ями;
 • рівень зарплат в країні як мінімум у 3-4 рази вище, ніж на аналогічних посадах в Україні;
 • в Польщі простіше отримати посвідку на проживання і дозвіл на офіційне працевлаштування у порівнянні з іншими країнами Європейського союзу;
 • схожий менталітет і культура поляків і українців;
 • високий рівень соціальних стандартів;
 • можливість отримувати заробітну плату на рівні місцевих фахівців;
 • легальність перебування в країні з усіма необхідними документами.

Чи легко знайти легальну роботу?

Варіантів пошуку роботи в Польщі кілька. Можна самостійно моніторити сайти, що пропонують офіційне працевлаштування, після чого спілкуватися безпосередньо з роботодавцями. При цьому бажано мати знання польської або англійської мови, а також місцевого законодавства.

Цілком реально нарватися на зловмисників, які зберуть із вас гроші і не нададуть жодних гарантій на отримання роботи. Найбільш поширеним варіантом є пошук вакансій за допомогою українських агентств, проте тут також можливі нюанси і «підводні камені».

Найпопулярніші вакансії

Найпростіше для українців влаштуватися на сезонні роботи, які є актуальними протягом пари місяців. Це ідеальний варіант для студентів і молодих пар, охочих заробити за літо. Якщо розглядати найпопулярніші вакансії за галузями, до них можна віднести:

 1. Будівництво – вимагає кваліфікованих будівельників, малярів, укладальників цегли, а також не маючих досвіду різноробочих. Мінімальна ЗП у межах 450-480 євро.
 2. Промислове виробництво потребує зварювальників, електриків-технологів («мінімалка» становить близько 470 євро).
 3. Сфера послуг не обійдеться без офіціантів, охоронців, касирів, вантажників, продавців (450 євро).
 4. Сільське господарство завжди потребує працівників на поля і в теплиці. Найчастіше тут не потрібно знання мови, адже більшість працівників розмовляють російською або українською. Мінімальна оплата праці становить від 400 євро.
 5. Сфера освіти потребує вчителів і викладачів, медицина вимагає кваліфікованих лікарів і фармацевтів. Наприклад лікар-стоматолог в приватній клініці або державної лікарні може розраховувати на повний соціальний пакет і заробітну плату в межах 1000 євро.
 6. IT-галузь створює вакансії для програмістів, дизайнерів, тестувальників, адміністраторів, верстальників. При цьому вам потрібно буде підтвердити високий рівень компетенції, а також знання англійської мови. Бонусом стане зарплата від 950 євро.
 7. Водій міжнародник в Польщі з документами і досвідом роботи легко може влаштуватися далекобійником на ставку від 550 євро.
 8. Няні та гувернантки – вельми затребувані вакансії серед жінок і дівчат. Основне їх заняття – догляд і виховання дітей, перевірка уроків та ін. Мінімальна зарплата становить від 500 євро.
 9. Робота на дрібних і середніх підприємствах з пошиття одягу, на складах, в торгівлі з мінімальною ЗП від 400 євро.

10. Під час курортного сезону дуже часто потрібні бармени, офіціанти, аніматори, покоївки в готелі, кухарі та інший обслуговуючий персонал.

Як бачимо, ринок праці досить великий. Навіть не маючи профільної освіти можна без проблем знайти оптимальну вакансію для будь-якого віку і статі. Головне – це бажання працювати, що дуже цінується роботодавцями, які постійно шукають відповідальний і працьовитий персонал.

Коментарі