> > Як виїхати в Польщу на роботу легко і швидко?
варианты работы в Польше для украинцев

Як виїхати в Польщу на роботу легко і швидко?

Щорічно стоні тисяч українців виїжджають на роботу в Польщу.

Багато хто їде працювати не за фахом, а просто робочим на підприємство. При цьому заробітну плату отримують в рази вищу, ніж в Україні. Після отримання Україною безвізового режиму поїхати в Польщу стало набагато простіше.

Що потрібно для поїздки на роботу в Польщу?

Раніше, щоб виїхати на роботу в Польщу необхідний було оформляти візу. Зараз досить мати дозвіл на роботу або заяву від роботодавця про намір працевлаштувати іноземця. Обидва документи оформляють роботодавці. Для дозволу на роботу польський роботодавець подає пакет документів, рядків отримання 1-2 місяці. Термін виготовлення заяви набагато нижче, становить 1-2 дня. Але дає право іноземцю працювати в Польщі не більше 6 місяців на рік. Продовжити термін можна оформивши дозвіл.

Користуючись безвізом можна їхати в інші країни, але не працювати у них. Польща - єдина країна, яка дозволила українцям працювати, для роботи в інших країнах необхідно оформляти робочу візу. По безвізу можна виїхати в Польщу на 90 днів за півроку. По закінченню цього терміну потрібно оформляти інші документи, або повертатися додому.

Безвіз дає можливість українцям працевлаштуватися після прибуття до Польщі. Але термін роботи скорочується на час, витрачений на її пошук. Варіантів роботи в Польщі для українців дуже багато. Для максимально ефективного використання час перебування в Польщі найкраще заздалегідь знайти роботу і отримати дозвіл або заяву від роботодавця. Тільки після цього їхати на роботу в Польщу. Перед початком роботи укладається трудовий договір. Після цього слід реєстрація в ZUS.

Щоб отримувати максимально високу заробітну плату необхідно їхати працювати за фахом і знати польську мову. Найбільш затребувані спеціальності в Польщі - це програмісти і медичні працівники. Польські роботодавці з задоволенням приймають на роботу працівників без профільної освіти і без знання польської мови. Беруть на роботи, які не вимагають особливих навичок: робітником на підприємство, на сезонні роботи і т.д.

Багато українців для того, щоб заробити більше грошей їдуть на роботу в Польщу сім'ями. Робота для сімейної пари в Польщі трішки відрізняється. Якщо ви хочете працювати разом, то можна влаштуватися на роботу на підприємство. Також вам підійдуть сезонні роботи (прополка, збір врожаю, обрізка дерев і т.д.).

Коментарі