> > Зарплата в Польщі для українців
заработная плата в Польше

Зарплата в Польщі для українців

Розмір заробітної плати по всім вакансіям в Польщі для українців набагато вище, ніж в Україні. Але нижче, ніж у поляків на аналогічній посаді. Перед початком роботи з кожним співробітником укладається договір, в якому прописується розмір заробітної плати. У всіх документах, в тому числі і в запрошенні на роботу вказується брутто заробітна плата (без вирахування податків).

Тому сума, яку ви отримаєте в кінці обумовленого терміну буде відрізняться від зазначеної в документах. Залежно від типу договору розмір податків може відрізнятись. Наприклад, за договором Umowa o dzieło при брутто заробітної плати в 13 злотих на годину, нетто ви отримаєте тільки 9,49 злотих.

Розмір заробітної плати для українців в Польщі

Перед поїздкою на роботу в Польщу головним критерієм є розмір заробітної плати. Середня заробітна плата українців в Польщі з кожним роком зростає. Ще в 2017 році українці в середньому заробляли 2550 злотих на місяць. У 2018 році цей показник зріс до 2950 злотих на місяць. Аналітики прогнозують, що до кінця року середня заробітна плата досягне 3300 злотих. Зараз за 1 злотий дають трохи більше 7 гривень. Зараз середня заробітна плата становить більше 20 тис. Грн на місяць.

В яких регіонах заробітна плата вище?

У регіонах, які знаходяться ближче до України розмір заробітної плати нижче. Це пов'язано з тим, що українцем їхати не так далеко і ці регіони користуються більшою популярністю серед українських емігрантів. Розмір заробітної плати для українців в цих регіонах не перевищує 2610 злотих на місяць.

Найвищі заробітні плати в столиці. У Варшаві середня оплата праці українців складає близько 4800 злотих на місяць. Високі заробітні плати платять в Сілезькому, Поморському і Дольношльонські воєводствах (понад 4000 злотих на місяць).

Найбільш високооплачувані спеціальності в Польщі

Розмір заробітної плати залежить не тільки від регіону, але і від вакансії в Польщі:

  • Робота в Польщі водієм принесе 3,5-5 тис. Злотих на місяць.
  • Швачка отримує від 2,3 тис. Злотих.
  • Кухар заробляє в місяць від 700 доларів (2600 злотих).
  • Робітник на підприємстві отримує 1900-2700 злотих.
  • Працівник медичної сфери заробляє до 9000 злотих.
  • Фахівці ІТ-сфери дуже затребувані в Польщі, тому оплата праці відповідна - до 8 тис. Злотих.
  • Учитель отримує від 2500 злотих.

Сезонні роботи оплачуються погодинно, а від вироблення. За кошик зібраної полуниці платять 1-2,5 злотих. Малина коштує дорожче, але збирати її складніше.

При виборі роботи в Польщі важлива не тільки заробітна плата, а й умови роботи. Більшість вакансій мають шестиденний робочий тиждень і працювати потрібно 8-12 годин в день.

Коментарі